Prezentacja produktu w AR daje więcej możliwości niż tradycyjne formy

 

  • Pokazanie produktu w całej okazałości w 3D na tle rzeczywistego otoczenia
  • Odwzorowanie rzeczywistej skali produktu i sprawdzenie czy pasuje
  • Konfiguracja produktu w czasie rzeczywistym poprzez zmianę jego wyglądu
  • Możliwość interakcji z produktem i przedstawienia jego funkcjonowania

Doświadczenie produktowe jest udostępniane klientowi zupełnie zdalnie, z pomocą smartfonów lub tabletów, bez fizycznej obecności klienta w salonie, co ma ogromne znaczenie w kontekście zmieniających się zwyczajów klienta ze względu na pandemię covid.

Cel: zaangażować klienta w interakcję z produktem

 

Klienci oczekują, że ich ulubione marki, będą wykorzystywać nowe technologie tak, aby każdy krok w interakcjach z marką był komfortowy i przyjemny.

AR to lepsze przedstawienie oferowanego przedmiotu poprzez wprowadzenie do interakcji trzeciego wymiaru oraz wyświetlenie modelu przedmiotu na tle indywidualnego otoczenia danego klienta.

Zainicjowanie doświadczenia jest bardzo proste i może odbywać się bezpośrednio ze strony produktu. Co ważne, po zakończeniu oglądania przedmiotu w AR, klient trafia z powrotem na stronę przedmiotu.

Ponadto, dzięki swojej interaktywności i wciąż innowacyjności, interakcja z AR może być dobrze zapamiętywana przez klientów, co pozytywnie wpływa na wizerunek marki i lojalność klientów.

Wpływa na to również fakt, że dzięki kontekstowi otoczenia użytkownika, doświadczenie jest znacznie bardziej spersonalizowane, budując przez to zaangażowanie klientów.

Rezultat: wzrost konwersji na sprzedaż i mniejszy odsetek zwrotów

 

Badania przeprowadzone przez Vertebrae, partnera Facebooka zajmującego się AR, wykazały, że sprzedawcy, którzy korzystali z technologii AR podczas pandemii Covid-19, odnotowują 19% wzrost zaangażowania klientów. Ponadto współczynniki konwersji klientów wzrastają o 90% w przypadku konsumentów, którzy angażują się w AR w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią.

Potwierdzają to dane publikowane przez platformę e-commerce Shopify, która twierdziła, że ​​produkty reklamowane z treściami VR/AR miały o 94% wyższe współczynniki konwersji niż produkty bez tej treści.

Z danych sprzedawców wynika, że ​​rozszerzona rzeczywistość może nie tylko zwiększyć zaangażowanie, ale także znacząco wpłynąć na konwersje dla marek e-commerce. Firma konsultingowa Deloitte szacuje, że 40% kupujących zapłaciłoby więcej za produkt, gdyby mogli przetestować to dzięki technologii AR. 

Pracujmy razem!

Umów się z nami, aby zobaczyć demo technologii i pozwolić nam przygotować indywidualną propozycję rozwiązań dopasowaną do twoich potrzeb.