AR można wykorzystać do prezentacji produktów posiadających różne warianty wyglądu 

 

  • Konfiguracja i wizualizacja 3D przedmiotu odbywają się w tym samym czasie w rzeczywistej przestrzeni, umożliwiając najlepsze dopasowanie przedmiotu pod względem rozmiaru i wyglądu
  • Możliwość konfiguracji pod względem rozmiaru, opcji wyposażenia, liczby elementów, koloru, faktury
  • Możliwa jest także wizualizacja działania produktu lub wariantów ustawienia
  • Wyświetlane modele 3D pozyskiwane poprzez skanowanie rzeczywistych elementów lub poprzez konwersję plików CAD
  • Możliwość implementacji w postaci dedykowanej aplikacji lub formie webowej

Doświadczenie produktowe jest udostępniane klientowi zupełnie zdalnie, z pomocą smartfonów lub tabletów, bez fizycznej obecności klienta w salonie, co ma ogromne znaczenie w kontekście zmieniających się zwyczajów klienta ze względu na pandemię covid.

Personalizacja produktu to trend, który zostanie z nami na dłużej

 

Przekonywanie klienta do zakupu poprzez wskazywanie mu cech produktów i zalet marki przestaje być skuteczne. Trudno w ten sposób zaoferować klientowi coś indywidualnego i dopasowanego do jego potrzeb lub otoczenia.

Z drugiej strony wnikliwe zbieranie informacji o klientach oraz analiza ich zachowań w internecie stają się coraz trudniejsze z uwagi na regulacje chroniące prywatność konsumentów.

A może zamiast próbować dopasowywać produkt do klienta – pozwolić mu na samodzielne jego dopasowanie?

Personalizacja doświadczenia – to właśnie jest możliwe, dzięki połączeniu rzeczywistości rozszerzonej i konfiguratora produktowego online. Dzięki oddaniu tego narzędzia klientowi zyskuje on poczucie, że dana marka traktuje go indywidualnie i wsłuchuje się w jego potrzeby.

Dlaczego konfiguratory produktowe wykorzystujące 3D i AR są tak skuteczne?

 

Konfigurator AR spełnia dwie funkcje: szczegółowe pozananie produktu oraz możliwość dostosowania produktu do konkretnych potrzeb. Najlepiej z uwzględnieniem rzeczywistego otoczenia klienta, w którym będzie się znajdował w przypadku jego zakupu. Konfigurator AR to alternatywa dla niekończących się zdjęć produktu pod różnym kątem i w różnych sceneriach, najczęściej mocno różniących się od otoczenia potencjalnego klienta. 

Ponadto, dzięki usługom konfiguracji 3D klienci mogą mieć dużo zabawy dopasowując produkty i poznając możliwe opcje, zanim skontaktują się z dystrybutorem, aby uzyskać więcej porad na temat produktu. Dzięki tej formie samoobsługi klienta w poznaniu produktu oraz dostępnych opcji, dystrybutor oszczędza czas przeznaczany na prezentację produktów i nie musi utrzymywać tak szerokiego asortymentu produktów jak i przestrzeni wystawienniczych.

W FALAR mamy przykłady działających konfiguratorów produktowych, które stworzyliśmy na podstawie modeli inżynieryjnych (CAD, BIM). Modele 3D przedmiotów są uzupełniane przez specjalnie zeskanowane tesktury i animacje 3D aby zapewnić maksymalnie realistyczną prezentację produktów

Pracujmy razem!

Umów się z nami, aby zobaczyć demo technologii i pozwolić nam przygotować indywidualną propozycję rozwiązań dopasowaną do twoich potrzeb.