Zwiedzanie z AR sprawia, że eksponaty ożywają

 

Nasze rozwiązania wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pozwalają na:

  • Urozmaicenie zwiedzania muzeum o nowe przeżycia 
  • Przekazanie dodatkowych treści lub historii eksponatów
  • Pokazanie eksponatów, które normalnie nie są częścią wystawy
  • Ożywienie wystawy i sprawienie, że zwiedzanie jest wyjątkowe i zapamiętywane

Wystawy i muzea to idealne miejsce do zastosowania technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR). Dzięki AR widzowie mogą być wciągnięci głębiej w prezentowane historie, wydarzenia i eksponaty. Dzięki lokalizacji nasze aplikacje są w stanie rozpoznać oglądany obraz lub miejsce i wyświetlić w tym miejscu dodatkową treść. Tak właśnie wyobrażamy sobie metaverse – jako ciekawe rozszerzenie oglądanych miejsc.

Cel: zachęcić widza do interakcji

 

Wiele wystaw i muzeów boryka się z problemem dotarcia z przekazem do młodszego odbiorcy. Bogate w historie eksponaty, kluczowe miejsca, fakty historyczne.. to wszystko często umyka przeciętnemu odwiedzającemu, który widzi przedmioty wyrwane z kontekstu, a do tego bywa zasypywany wydrukowanymi tekstami informacyjnymi, z których nie potrafi wyróżnić, co jest istotne a co nie i często rezygnuje z czytania.

Doświadczenie z AR potrafi skierować uwagę na najważniejsze kwestie, uruchomić wyobraźnię i wprowadzić odwiedzającego w interakcję z pokazywaną mu treścią. Najważniejsze jest zaprezentowanie kontekstu danego miejsca, eksponatu lub wystawy, co sprawia, że odbiorca lepiej rozumie i zapamiętuje przekaz.

Treści – jak sprawić żeby były ciekawe?

 

Przy tworzeniu treści wykorzystujemy najnowsze rozwiązania:

  • skanowanie 3D profesjonalnymi skanerami Artec
  • fotogrametria  -tworzenie modeli 3D na podstawie zestawu zdjęć
  • mocap – animowanie postaci na podstawie nagrań rzeczywistych ruchów człowieka
  • tworzenie modeli 3D i animacji w zaawansowanych programach graficznych

Na bieżąco współpracujemy z twórcami wystawy i kustoszami muzeów aby wypracować treści, które są zgodne z prezentowaną narracją, a także dokładne pod względem historycznym. 

Pracujmy razem!

Umów się z nami, aby zobaczyć demo technologii i pozwolić nam przygotować indywidualną propozycję rozwiązań dopasowaną do twoich potrzeb.